| Anonim420420 a întrebat:

am inceput sa merg la sala si am o intrebare : Este bine sa am zilele de pauza Miercuri si Duminica?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Duminica este bine, miercuri ce sens are nu stiu, bine ar fi sa vezi de alimentatie, odihna conteaza parerea mea, 3 zile de culturism plus 3 zile cardio sunt ok pentru organism, prea mult si nu cresti, dar trebuie sa vezi de nivelul testosteronului, un studiu a dovedit faptul ca injectarea unor persoane care nu faceau sport cu testosteron 500 miligrame injectabil a dus la cresterea in masa musculara 6 kg in timp ce cei care faceau culturism doar 4 kg, de asta e important vitamina d si zinc si o dieta bogata in grasimii, proteine, legume, fructe, cardio in intervale =sprinturii

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Cu totii ne dorim să avem un corp de invidiat! Insa trebuie sa muncim pentru acesta! Te-as sfătui sa ai mai bine pauza in weekend si nu in timpul saptamanii! Daca vrei sa observi rezultate, trebuie sa lucrezi 5/5 zile si doar pauza in weekend! Meriti"a doua sansa"

| Adiav a răspuns:

Salut, da este bine ca dupa 2-3 zile de mers la sala sa faci pauza o zi pentru relaxarea muschilor. Se regenereaza si o sa ai energie mult mai mare dupa aceea.

| radu877 a răspuns:

Este bine oricum atata timp cat ai o regularitate.

| AssoX a răspuns:

Nu vad de ce ai avea pauza miercuri...mi se pare o mare prostie, noi nu avem de unde sa stim daca este bine sau nu, deoarece tu nici macar nu ne-ai zis programul tau(daca este pe 3 zile, pe 5 zile, etc), nu putem ghici.Si daca ai avea program pe 3 zile nu stiu cum sa ai pauza miercuri.

| maryjane11dd a răspuns:

Da, este o idee foarte buna, dar daca tii o dieta sau ceva, la ea sa nu renunti in zilele astea!