| Bam64 a întrebat:

Salut tpu.Am nevoie de ajutor.Fac sala sa zicem de un an si am crescut destul de mult incepand de la abdomen in sus, insa picioarele raman un pic in urma.Creste forta fizica in picioare insa nu vad achimbari mari la picioare.Ce as putea sa fac ca sa vad mai multe rezultate.Stiu destul de bine ca e o grupa foarte mare de muschi, dar vreau sa fac ceva in privinta asta.Cine poate sa ma ajute cu un sfat util.

1 răspuns:
| Paul754880338 a răspuns:

O grupa care ramane in urma este neantrenata sau suprantrenata. Daca ai folosit genofexiunile si indreptarile pentru antrenamentul picioarelor, iar ele tot nu au crescut atunci sigur executia, numarul de seturi si repetari in raport cu greutatea de pe bara au fost gresit folosite. Daca nu ai folosit aceste doua exercitii, atunci raspunsul e si mai simplu, ai pierdut din vedere esentialul. La ce te referi cand spui ca forta a crescut? Un sportiv amator mediu antrenat ar trebui sa poata face un set de 8-10 repetari la geno cu bara incarcata cu echivalentul greutatii sale corporale. Nu pierde timpul cu aparatele cand vrei picioare puternice!