| RoMega270 a întrebat:

am nevoie de un sfat... Îmi puteți spune dacă aceste coarne sunt destul de rezistente pentru un nivel de dat începător spre mediu? Țin sa mentionez ca ma dau pe tot felul de trasee, street, Mountain, păduri și drumuri forestiere iar bicicleta este un hardtail
Aici este link ul pentru coarne:
https://www.dirtbike.ro/......osu-420950

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu sunt coarne. E ghidon cu mansoane. Coarnele sunt acele prelungiri care se afla la capetele ghidonului.
Eu zic ca e Ok. Pare a fi destul de solid, si e aluminiu 6061, unul din cele mai bune aliaje de aluminiu. Sigur nu il vei rupe!

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Dacă îți oferă și garanție e perfect dacă e îl repari.

| cristi202 a răspuns (pentru RazvanLegendaVie):

Sa repari un ghidon? Daca se rupe sa se sudeze? ☺ Un ghidon stricat, chiar si doar indoit, e periculos de reparat (poate avea fisuri, sau sa apara fisuri la indreptare, e aluminiu, nu are elasticitatea otelului, si o fisura poate crea probleme mai tirziu, cand se adinceste si poate duce la rupere) avem de-a face cu directia bicicletei, unde, daca o piesa cedeaza, riscul accidentarii serioase e mult mai mare ca la alte piese. Piesa se inlocuieste, si atit.