| pursisimplu21 a întrebat:

Am 15 ani fac sala de 2 luni si am auzit de creatina este buna? am gasit de la un prieten 30 de pliculete cu 30 RON.Sa iau? sau sa imi mai strang bani sa-mi iau niste GFX Proteine sunt cu 80 RON sunt bune proteinele? Va rog sa-mi raspundeti cu sinceritate.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| crisandru a răspuns:

In momentul in care mergi la sala arzi calorii. Ai un consum de nutrienti din corp. Ca sa cresti trebuie sa acoperi acest consum. Din alimentatia normala este foarte greu. Acesta e motivul pentru care apelezi la proteine, care de altfel se gasesc in mancare.
GFX contine proteine carbohidrati si un pic de creatina, deci ar fi o solutie mai complexa fata de creatina simpla.

2 răspunsuri:
| joe2011 a răspuns:

Man,proteinele sunt foarte bune, daca faci antrenament intensiv sa iei cu absortie mai mare.nu or sa iti faca nici un rau proteinele...despre creatina nu prea am multe informatii dar cred ca o sa cresti mai repede in masa

| adrian_4038 a răspuns:

Ba nu mai da bani pe prostii din astea cat timp vrei sa faci sala... ca dupa ce te lasi in max doua luni ti se lasa pielea ca la bosorogi daca nu mai iei prostii din astea mai bine trage de fiare normal fara prostii nu unfla muschi dupa nici doua luni cu aste. ps stiiu ce spun am cunostinte si sunteti apropriati la varsta are 17 mai bine gandeste-te de 2 ori