| PACC a întrebat:

am o intrebare cam ciudata... daca plec din Ploiesti spre Targu Mures cu BICICLETA cam cate ore fac pe drum?

8 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Ce bicicleta ai? Cum stai cu forma fizica? Ai m-ai facut drumuri lungi pe bicicleta?(peste 50Km)Sunt peste 250Km(vreo 280). Daca te tin picioarele cam 18-22 ore

| anad a răspuns:

Distanta Ploiesti-Targu-Mures de 269 km, cu viteza medie de 25 km la ora, o parcurgi aproximativ in 1o -11 ore.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu cred ca poti face drumul intr-o singura zi,drumul urca ( Posada,Timisuri,etc),sunt serpentine, te poate prinde ploia, grindina, chiar. Poti rezerva o noapte la o pensiune, sa te odihnesti si sa-ti refaci fortele si-a doua zi sa continui drumul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

285 km in cea mai mare parte tot la deal. Intreaba mai bine in cite zile.

| Arcani a răspuns:

Pai tinand cont ca cu autobuzul se fac 4 ore si 5 minute sau putin mai multe minute si sunt vreo 281 km cred caapropate o zi.Insa asta depinde de cat de repede pedalezi.winking

| elyn a răspuns:

Depinde cu ce viteza mergi, daca mergi continuu, medie, in jur de 20 h, sa fi convins ca nu-ti creeaza bicicleta probleme

| Valytzzzu20 a răspuns:

Cam vreo 3 max 4

| anonim_4396 a răspuns (pentru Valytzzzu20):

Din Ploiesti la Mures? Si cu trenul faci o zi!