| ScooterTuning2014 a întrebat:

Am o problema...
am 18 ani
Fac sala de la 14 ani si am facut si 3 ani de arte martiale...
Problema mea este ca de cateva saptmani ma ener vez foarte repede...
Cum aud ceva,s-au repeta cineva ceva de mai multe orii imediat ma enervez sar la bataie,ma simt de parca as turba in momentele alea
Eu nu am fost asa, nu am patit nimic rau ca sa fie asta problema
Nu stiu care este cauza...si ce as putea sa fac sa imi treaca
Dau funda celuii mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Deci ai 18 ani si nu stii ca sau se scrie legat in cazul asta, sau ca ori are doar 1 i, sau celui ca are doar 1 i. eu zic sa mananci un snickers. ca in reclama

| CrazyTeenager a răspuns:

Periculosule laughing, fa-ti un consult medical daca problema este doar de la o perioada insa daca din totdeauna ai fost usor de enervat / provocat si abia acum ai remarcat cat de usor reactionezi.e nasol, referitor la sport e bine ca-l practici dar dimpotriva, sportul te calmeaza daca iti descarci energia acolo ar trebui sa ai un temperament mai bun oricum datorita anilor de miscare. Daca nu ai avut parte de un soc emotional si nici-un eveniment recent nu te-a afectat, alimentatia / vreun supliment ceva, o persoana anume poate care te pune in dificultate, trateaza-te oricum, cel mai nasol este sa ai o atitudine de genul si sa nu stii de gluma repede sa te aprinzi.

| manuel72 a răspuns:

Parca rolul artelor martiale era de a te ajuta sa te controlezi.Sau tu ai invatat numai chestia cu bataia?

| CristianPreda a răspuns:

Mergi la un medic. Sigur o sa te ajute cumva.