| Alexutzu61 a întrebat:

stiu ca e o intrebare prosteasca, dar cum as putea deveni mai bun la footbal? tot ma antrenez, dar tot ma "sperii" si o dau tarelaughing cand am mingea la picior de frica, dau pasa sau o centrez... rar daca incerc eu sa driblez ( unele scheme imi ies) Deci un antrenament ceva puteti sa imi recomandati rapid?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Calmeaza-te inainte sa joci si mai antreneaza cu colegii de partida.

| neutrino a răspuns:

Daca doresti sa inveti sa joci fotbal la un nivel mai mare decat cel practicat "de ocazie", te sfatuiesc sa mergi la un club, unde poti primi sfaturile utile ale unui antrenor, sau cel putin cere sfaturile unui profesor de sport din scoala ta. Nu uita ca nu exista un program sau un simplu sfat care sa aiba un efect rapid. Lucrurile bune se fac in timp, dupa multa munca. Bafta!

| rapp2020 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=cGGUXMBCVDQ ai putea incerca ceva de acii

| Alexutzu61 explică:

Pai eu joc cu colegii dar cand incerc sa iau mingea sa driblez ma sperii si ma incurc... ( 5 colegi sunt in echipa scolii) deci am motive zic eu laughing