| MuceaFloco a întrebat:

am o replica de minge adidas, folosita de cateva ori..si imi iese aerul din ea..prin crapaturile alea de la cerculete(ma rog.ce o fii) si nu stiu ce sa fac..de la valva nu iese..ca am incercat sub apa.dar nu iese tot aerul..numai catva si apoi se umfla la loc... tine umflata maxim vreo 2-3 min.tin sa zic ca mingea e noua.cv sfaturi va rog..ms

7 răspunsuri:
| robertpaul a răspuns:

Salut.Uite ce faceam eu cand eram copil la mingile de fotbal:amestecam faina cu apa si apoi bagat in pompa si injectam in minge. Sper sa reusesti...numai daca incerci, dar nu e sigur 100%. ciao

| MuceaFloco explică (pentru robertpaul):

Ha? si asta inseamna ca nu mai iese aer prin crapaturile alea? sa stric pompa? laughing se face mingea mai grea.

| robertpaul a răspuns (pentru MuceaFloco):

Pai nu bagi omule 1kg de faina laughing o lingurita, testezi si tu happy si misti mingea sa se acopere gaurile happy

| MuceaFloco explică (pentru robertpaul):

Da nu stiu ce are..pe acolo unde e ata...prin gaurele alea iese aerul.dar nu iese tot..adik nu se dezumfla mingea de tot..nush ce sa fac.e noua ce draqu..https://www.google.ro/......ps?/search asta e mingea..nu am luat-o la 5 lei sa zic ca e ieftina.o costat cv.

| viotedy a răspuns:

Din ce material e? daca e cauciuc curat poti da cu un cutit fierbinte pe locurile cu pricina, dar nu tii mult intr-un loc s-o arzi.

| MuceaFloco explică (pentru viotedy):

Adidas din cauciuc n-am vaz...e din piele

| viotedy a răspuns (pentru MuceaFloco):

Atunci incearca sa acoperi porii aia cu lipici pentru piele.zic si eu. daca gresesc...