| Iustinelus a întrebat:

am si eu cateva intrebari : 1) Sunt cam grasut si as vrea sa slabesc imi puteti da niste exemple de exerciti... 2)cam ce ar trebui sa mananc daca sunt la cura si ce nu trebui sa mananc...

Răspuns Câştigător
| Syndre a răspuns:

1.Orice activitatea fizică ajută la slăbit, cele mai multe calorii le arzi pe cardio -aerobic, alergat, înot etc. Poți căuta pe internet cardio workouts dacă n-ai o sală unde să te duci.
2. Fără prăjeli, fără alimente grase, fără făinoase și fără dulciuri de orice fel. Fără sucuri, dacă chiar mori de poftă mergi pe un fresh natural fără zahăr, dar e mai bine să te abții. Bea 2l de apă pe zi. Mergi pe mult pește, carne slabă, legume -gătite și crude- și fructe(dar ai grijă la cantiate aici și încearcă să eviți fructele de tip struguri sau banane, mergi pe căpșuni, mere verzi, citrice etc.). Nu combina carnea cu fructele, așteaptă 3-4 ore între mese. Mult succes!

32 răspunsuri:
| Iustinelus explică (pentru Syndre):

Mi-ai fost de mare ajutor!

| Syndre a răspuns (pentru Iustinelus):

Mă bucur! happy