| Iustinelus a întrebat:

am si eu cateva intrebari : 1) Sunt cam grasut si as vrea sa slabesc imi puteti da niste exemple de exerciti... 2)cam ce ar trebui sa mananc daca sunt la cura si ce nu trebui sa mananc...

Răspuns Câştigător
| Syndre a răspuns:

1.Orice activitatea fizică ajută la slăbit, cele mai multe calorii le arzi pe cardio -aerobic, alergat, înot etc. Poți căuta pe internet cardio workouts dacă n-ai o sală unde să te duci.
2. Fără prăjeli, fără alimente grase, fără făinoase și fără dulciuri de orice fel. Fără sucuri, dacă chiar mori de poftă mergi pe un fresh natural fără zahăr, dar e mai bine să te abții. Bea 2l de apă pe zi. Mergi pe mult pește, carne slabă, legume -gătite și crude- și fructe(dar ai grijă la cantiate aici și încearcă să eviți fructele de tip struguri sau banane, mergi pe căpșuni, mere verzi, citrice etc.). Nu combina carnea cu fructele, așteaptă 3-4 ore între mese. Mult succes!

| Iustinelus explică (pentru Syndre):

Mi-ai fost de mare ajutor!

| Syndre a răspuns (pentru Iustinelus):

Mă bucur! happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare dimineata trebuie sa alergi, incearca sa faci flotari si tractiuni, si evita dulciurile. La fiecare masa consuma cel putin o salata. Carne mananca foarte rar, dar nu in cantitate mare. Mananca fructe si legume, si asa vei reusii.

| Iustinelus explică (pentru anonim_4396):

De ce incepe sa ma doara capul cand fac abdomene?

| Syndre a răspuns (pentru anonim_4396):

Wtf, de ce ai mânca rar carne când încerci să slăbești? Carnea ar trebui mâncată chiar zilnic cu condiția să fie slabă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Syndre):

Si prin carne m-am referit la mancare grea. Era un exemplu. Si da, mananca tu carne zilnic pentru ca slabesti de zici ca a trecut Craciunul. Daa.

| Syndre a răspuns (pentru anonim_4396):

Am slăbit 12 kg, din care 5k numai pe pește și carne slabă. Du-te și citește o carte despre nutriție înainte să dai sfaturi, există diete care se bazează pe carne; peștele e unul din cele mai sănătoase și bune alimente la dietă, carnea slabă e aproape.
Tu ori nu știi ce înseamnă mâncare grea ori prin carne înțelegi numai grăsimea de la porc. Nu mai da sfaturi dacă habar n-ai ce vorbești.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Syndre):

Aha, interesant. Scuteste-ma cu prezenta.

| Syndre a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu alte cuvinte, ai rămas fără argumente și ți-ai dat seama că habar n-ai despre ce vorbești. Numai idioții ca tine dau sfaturi fără să citească o carte înainte. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Syndre):

Ti-am cerut tie parerea cumva? Ia uite ba...te-ai gasit tu sa ma judeci. Daca eu sunt idiot, inseamna ca tu esti ma proasta ca berea. Si acum nu-mi mai comenta ca nu am timp de copii mici.

| Syndre a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu măcar știu despre ce vorbesc, cretine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Syndre):

Acum ma faci si cretin... waaaw, deci eu am dat exemplu sa nu manance carne foarte des. Nu i-am spus sa te manance pe tine. Ce, ti-am zis eu tie ceva. Nu-mi plac oamenii care se baga in treaba altora. Sincer acum.

| Syndre a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie nu-mi plac oamenii care dau sfaturi când habar n-au despre ce vorbesc. Exemplul tău e total fals, nu văd de ce vorbești doar ca să te aflii în seamă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Iustinelus):

Probabil din lipsa de antrenament. Nu face abdomene direct. Mai intai antreneaza-te printr-o alergare scurta pe loc, pentru a incalzii corpul. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Syndre):

Dar chiar am habar despre ce vorbesc... ok, nu am specificat ce fel de carne, Taiati-mi capul oameni buni!

| Syndre a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu încerca să o întorci, nici-o persoană care știe câte ceva despre nutriție n-ar face afirmațiile care le-ai făcut tu. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Syndre):

Aha...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Syndre):

Dietele bazate pe carne sunt niste idiotenii, bune sa-ti distrugi colonul, sa-ti fortezi stomacul si sa-ti mareasca acididatea in sange.

In special dukan, trebuie sa fi idiot complet sa ti asa ceva.

| Syndre a răspuns (pentru Cosmin86):

Nici n-am zis că ar fi bune, am vrut doar să subliniez că se poate slăbi -și încă mult- bazându-te pe carne. Oricum, persoanl consider că e okay să mânânci numai carne și ceva legume timp de 3-4 zile pentru a scăpa de câteva kilograme.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Syndre):

Poti slabi si cu fast food daca vrei, cat timp mentii pe la 1700 kcal ce consumi zilnic.

2-3 kg / luna e cel mai ok, niciodata nu am vrut sa slabesc mai mult si nu am recomandat la nimeni.

in 3-4 zile daca dai jos 300 de grame de grasime e perfect.

| Syndre a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, știu că era un profesor pe la o universitate din SUA care slăbise doar cu junk food.
Mai mult de 3k pe lună nu recomand nici eu, dar ceva drastic merge atâta timp cât vorbim de câteva zile.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Syndre):

Faza e ca in cateva zile pierzi kg de apa, nu de grasime.

1 kg de grasime are 7700 kcal, corpul uman arde cam 2000 kcal pe zi.

Deci nici daca nu mananci nimic, dar absolut nimic, nu dai jos cateva kg in 3-4 zile, dai jos 1 kg in 3 zile jumate aproximativ.

| Syndre a răspuns (pentru Cosmin86):

Pe asta nu o știam, eu dacă plec undeva un weekend și mânânc ca vaca mă rezum la 1200 calorii pentru câteva zile și se rezolvă.

| Ioana1985 a răspuns (pentru Iustinelus):

Daca te-ai apucat de cura si am inceput gen sa faci din prima zi de dieta in jur de 50 de abdomene,organismul nu e obisnuit,probabil de aia, ia-o usor, treptat, azi 20, maine la fel, poimaine 30 si tot asa.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Te las 2 ore singură și deja îți faci prieteni!
Ce drăguț :X

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Baaaaai inteligentule... Nimeni nu stia aici ca sunt fata si apari tu ca, repede cine e celalalt Daisuki? Stii ceva?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ioana1985):

De fapt abdomene poate sa nu faca deloc, nu au nicio treaba cu slabitul.

| questsoul a răspuns:

Exercitii aici:
https://www.youtube.com/user/passion4profession
cat despre alimentatie, fara dulciuri e suficient daca te tii de antrenamentele de mai sus.

| AnimeDaisukiFuckingKillYou1 a răspuns:

Lasă shaorma!

| LupulNecrutator a răspuns:

1)Sa Lenevesti
2) Baga Trei shaorma mari pe zi mergi la mec coca cola 4 litri si impreuna faci 400 kg sigur

| Iustinelus explică (pentru LupulNecrutator):

Mersi pentru sfat laughing)))))

| unicornbro a răspuns:

Iti dau un sfat: ca sa slabesti nu trebuie sa rabti de foame! Altfel burta se roade pe ea singura:-)