| Stama_Robert_1995 a întrebat:

am si eu o întrebare, am niște schiuri si nu mai merge mecanismul de blocare al claparilor la unul dintre ele, le pot folosi si fara el adică ii sare schiul din Clapari?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Evident că schiul va zbura de sub picior cu prima ocazie dacă legătura nu e bine fixată. Din fericire, există ateliere unde se pot repara (sau înlocui).
Nu e rău să verifici dacă nu cumva nu e reglată aiurea și de aia „nu ține".

| Stama_Robert_1995 explică (pentru mihai69):

Poti sa imi recomanzi un magazin de piese pentru ca le pot schimba singur dar nu stiu de unde sa iau acele piese

| Brianna12 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu prea cred ca iti va sta schiul, dar poti merge undeva sa cumperi alt sistem de blocare.
Cred ca sta claparul in schi daca mergi pe un spatiu drept.