| vasileion1996 a întrebat:

am si eu o intrebare :
as avea vreo sansa sa bat pe unu la bataie cu vreo 15 kg mai mult ca mine(muschi,numai muschi si forta,el), ce antrenamente ar trebi sa fac sa il bat?(mentionez ca el a facut cateva antrenamente de box, eu nu)

13 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Sa il bati o data nu e asa de greu, problema e cum scapi datile urmatoare cand te intalnesti cu el, ca ma gandesc ca nu vrei sa-l omori in bataie sau sa-l scoti din lupta pentru toata viata, ca atunci vei avea probleme grave cu legea. Asa ca inainte sa-l bati gandeste-te ce faci apoi ca sa nu ti-o iei rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca l-ai bate la logica, disciplina si cultura, nu se va mai lua de tine niciodata.

| manuel72 a răspuns:

De ce nu eviti sa ti-o iei ca un sac de box la un antrenament, cand vezi ca esti deja in dezavantaj?

| Jokyo a răspuns:

Frate sunt mai multe sanse ca sa il bati big grin Dar sunt si sanse sa ti-o iei urat!
1. Daca vrei sa ai un avantaj poti sa iti cumperi ceva de genul o rozeta (nu recomand )
2. Daca chiar vrei sa il bati ar fi bine sa il lovesti primul chiar cand nu se asteapta ca o sa i-o dai si sa fie direct in moaca
3.Important ar fi sa fii motivat si destul de nervos incat sa ai chef sa il bati
4. Sa dai fara mila ca daca vei avea mila si toate cele ti-o poti lua
5. Daca vezi ca nu poti sa il abti fugi
6. daca are baieti cu el nu sari la bataie
7. in principiu inceputul conteaza intr-o bataie cu un tip de talia lui
8. Depinde frate ce fel de persoana este si cati ani aveti big grin

Sper ca te-am ajutat

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Jokyo):

Daca vrea sa se bata cu el nu trebuie sa fuga, trebuie sa fie constient ca va lua sau va da.
P.S. Mai lucreaza la limba romana.

Răspuns utilizator avertizat
| robytzu96 a răspuns:

Salut. Am avut si eu probleme de genul asta. Iti dau cateva sfaturi :
1) Te poti apuca de box dar nu sunt sigur ca te va avantaja mult
2) Trebuie sa ai multa incredere in tine, si cand se ia de tine sa fii tupeist cu el, sa nu iti fie frica!
3)Daca e cu mai multi, si se ia de tine cum au zis mai multi, il eviti!
4)Daca te atinge de ex: iti da o palma, nu mai stai nici-o secunda, si dai in el cat poti si unde poti ( in zona coastelor o sa il doara, opresti respiratia )
5)Daca nu iti iese, incearca sa il prinzi tu cand esti cu mai multi, care sa sara pentru tine!
Bafta, sper ca te-am ajutat!

| vasileion1996 explică (pentru robytzu96):

De ce spui ca boxu nu ma va ajuta foarte mult?
chiar ma bate 100%si nu am nici o sansa?

| robytzu96 a răspuns (pentru vasileion1996):

Boxul te va ajuta! Dar crede-ma daca ai incredere in tine, o sa il bati! Nu iti fie frica! Ori tu - ori el! Fiecare lovitura data de el, incearca sa i-o amplifici tu lui! CAT DE TARE POTI!
Nu o sa mai aiba tupeul sa se ia de tine, asculta!

| vasileion1996 explică (pentru robytzu96):

Ca sa inteleg mai bine:in esenta la lupte nu conteaza marimea, doar sa stii sa te bati?
Oricum multumesc mult de raspunsuri

| vasileion1996 explică:

Am uitat sa mentionez ca am 17 ani si 1, 70m iar el are 19 ani si 1, 80m, tot el avand o greutate mai mare ca a mea cu vreo 15 kg.
Daca ar fi sa ma antrenez la sacul de box vreo 2-3 luni l-as putea sa il bat?
As incerca treaba cu evitatu dar ma intalnesc cu el foarte des si se tot ia de mine,, ASTEPT CAT MAI MULTE PARERI SI SFATURI

| vasileion1996 explică:

Pai nu asta e problema, problema este ca nu stiu daca il bat ca eu sunt mai firav in comparatie cu el.
Daca as face antrenamente la sacul de box o perioada mare de timp l-as putea sa il bat?