| ForFun a întrebat:

Salut TpU.Am si eu o intrebare cu pot sa cresc in inaltime?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Iti recomand: inot, volei, handbal, sa sari corda (sa faci tot ce tine de sarituri). Succes!

7 răspunsuri:
| Earthquake a răspuns:

Sa sti ca chestia cu inaltatu depinde de varsta si de parinti.INsa poate depinde si de ce antrenament faci. DAca vrei sa cresti trebuie sa renunti la ridicat de greutati deasupra capului. si chiar presa de la picioare te poate afecta iti impinge bazinu` eu zic sa te pui la bara de tractiuni dupa fiecare antrenament si 20-30 minute sa stai agatat. sa faci chiar shuruburi ( miscari din bazin). in 2 luni vei vedea rezultatul. si daca ai sub 18 ani consuma mlt calciu. BAfta

NOname
| NOname a răspuns:

N-ai pentru ce. Numai bine!

| antimulte a răspuns:

Te apuci serios de un sport care stimuleaza asta, cum ar fi alergarea, ciclismul sau inotul, si sa ai o alimentatie bogata in calciu si vitamina D.
BAFTA!

| ForFun explică:

Multumesc mult toate raspunsurile ma vor ajuta

| chakuza a răspuns:

Fa un sport, handball sau baschet.

| AndradaMrrr a răspuns:

Daca faci mult sport, de exemplu : inot, hambal, baschet, volei...etc si daca mananci sanatos adica fructe, legume sigur vei creste in inaltimewinking bafta big grin.

| Fllyyper a răspuns:

Fa sport happy sportul ajuta foarte mult la dezvoltarea corpului.