| ReasonWhy a întrebat:

Am si eu o intrebare. Sunt pasionat de dans in special din categoria street, si practic cam de aproximativ 1 an bboying (breakdance). As vrea si eu niste pareri. La nivelul picioarelor ce exercitii faceti? pentru flexibilitatea lor ma refer. Am auzit ca este o chestie numita "ata" si se poate rupe dupa mai multe exercitii de genul in timp, si daca o rupi fortat poti face hernie. Imi puteti da link cu niste exercitii pentru flexibilitatea picioarelor? ( nu genoflexiuni. )

1 răspuns:
| catalinaicg a răspuns:

Incearca ceva exercitii pentru mobilitatea piciarelor, fandari laterale, sfoara.dar incet daca nu poti nu forta prea tare poti avea complicatii gen intinderi de muschi sau chiar rupere.ia-o incet cu exercitii usoare, departeaza-ti picioarele cat poti de tare si stai in pozitita aia ceva timp, exercitii usoare de mobilitate happy