| Neamiticahfdn a întrebat:

anul trecut prin mai, mi-am luat o bicicleta bulls, am dat 500euro pe ea, nu ai treaba merge foc, insa acum m-au lasat franele. Sunt hidraulice, si am dus-o la un service sa o faca, si mi-au spus ca nu sunt prea bune si chestii, acum din nou mau lasat, si m-am enervat pe ele, si am decis sa le schimb pe disc simplu, pentru ca inainte am avut o bicicleta cu frana simpla pe disc, si timp de 7 ani, fara probleme, deci vreau sa stiu care sunt deosebirile dintre cele hidraulice si astea simple? Si care sunt mai bune,. Ma scuzati de greseli ortografice, am scris de pe telefon.

3 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu face marea greseala sa-ti schimbi franele hidraulice, cu sistemul pe cablu! in mod sgur cei de la service "te-au citit" ca nu te pricepi si vor sa faca bani si din modificarea sistemului si din vanzarea componentelor recuperate de pe bicicleta ta! ai mare grija! bafta deasa si mult succes! sa ma cauti pe Faceook, iar eu il voi intreba pe un prieten la ce service isi duce el bicicleta pentru micile sau marile probleme

| Neamiticahfdn explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pai nu, ca componentele vechi raman la mine. Insa eu am avut pe cablu si nu au facut probleme, dar astea hidraulice deja ma enerveaza, sunt cam stricacioase.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Neamiticahfdn):

Sa faci cum crezi tu; eu... nu pot contesta experienta ta in privinta unei tehnologii superioare ( cea hidraulica).