| EllaDany1997 a întrebat:

As vrea sa invat parkour, insa nu stiu cu ce sa incep si nu prea stiu nici locuri unde ar trebui sa fac. Sunt fata, dar am o conditie fizica destul de buna si m.am gandit sa incerc... ~ Funda

Răspuns Câştigător
| VictorMihail1990 a răspuns:

Pai pentru inceput, trebuia sa simti adrenalina in orice faci ..parkour nu inseamna sa faci scheme ca esti tu mai smecher, parkour inseamna sa te eliberezi, prin anumite miscari, care te fac sa simti adrenalina pana la maxim, tot ce trebuie sa faci este sa ai incredere in tine, si sa..sari big grin ..atat

2 răspunsuri:
| EdiShadow a răspuns:

Am facut parkour 6 ani, Victor ti a dat un raspuns foarte prost, nu trebuie sa simti nicio adrenalina. Adrenalina vine atunci cand, esti urmarit si aplici tot ce ai invatat, etc. TRACEURS.ro. Sunt toti traceurii romaniei, te vor ajuta ei. BAFTA!

| VictorMihail1990 a răspuns (pentru EdiShadow):

Nu prea cred, adica vrei sa zici ca parkouru trebuie sa-l faci fara sa ai vreo senzatie de adrenalina? Sa sari asa ca prostu?