| alexionut45 a întrebat:

as vrea sa lucrez mai mult la piept, abdomen si picioare ce program mi-ati recomanda? si tractiunile ajuta la brate?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piept : Impins din inclinat : 10/15 (cat mai multe dar daca ai atins 15 oprestete, daca le-ai facut cu usurinta mareste greutatea dar nu cu mult, daca e foarte greu scade din greutate cu cat poti).
Impins din 45 de grade 10/15 repetari la fel ca mai sus.
Impins cu haltere din inclinat 10 / 15 repetari. la fel ca mai sus. (iei doua haltere te pui pe o banca si incepi de sus, tragi ca la o bara intreaga numai ca folosesti haltere ).

Abdomen : 3 serii pana la epuizare de pe banca.
Ridicari la trunchi : 2 serii pana la epuizare.
Picioare : Toate aparatele pe care le ai in sala. 4 serii 10 / 15 repetari greutati medii.

Tractiunile da ajuta la brate mai ales la spate.

| Clasic a răspuns:

Flotarile sunt cele mai bune. iti lucreaza aproape toate grupele de muschi din corp. Pentru picioare stai intr-un picior si te ridici pe varfuri, repeti si pentru celalalt picior, genoflexiuni si alergat, bafta

| Cosmin86 a răspuns (pentru Clasic):

Lucreaza o rola, lucreaza piept 70 % si 30 % triceps+deltoid anterior.

Pentru celelalte grupe sunt alte exercitii.

Si oricum, la flotari e greu sa maresti greutatea folosita.