| alexionut45 a întrebat:

care sport este mai practica adica mai interesant karate sau judo?

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Totul depinde de preferintele tale. Iti recomand sa te uiti la niste demonstratii, si vezi ce ti-ar placea mai mult. Stiu detalii, dar nu are rost sa ti le spun, vei afla singur, e mai bine asa.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Karate

| Wehes a răspuns:

Karate.

| YunoGasaiEceaMaiTARE a răspuns:

Pai eu am incercat sa fac acasa din clipuri de toate si am invatat tot.
Iti voi zice cum ajuta si ce o sa aleg eu.
1)JUDO
Judo este un sport mai ''slab''
Spun asta deoarece tu inveti doar cum sa il pui la pamant din prima pe adversar da el ar putea sa se ridice si sa te bata.
Karate.
Karate ajuta la lupta cu mai multi.Acolo inveti cum sa dai lovituri cu picioru, pumnu. Dupa mine cel mai interesant e karate deoarece inveti mia multe si te pot antrena cu mia mutel obieclite.

| Davox a răspuns:

Daca vrei sa fi " tinut in priza " cu sportul si sa te dezvolti in musculatura si prize iti recomand judo, daca vrei tehnica, elasticitate si atacuri rapide iti recomand karate, tu decizi! big grin