| Marius_Andrei_1998 a întrebat:

Ce mi-ati recomanda 100%Whey gold standard de la ON sau Dymatize Elite Whey? Un baiat mi-a spus ca sunt la fel doar ca dymatize contine mai mult bcaa si glutamina. Daca contine bcaa si glutamina sa nu mai iau astea doua? Pentru ca ma gandeam sa iau si bcaa + glutamina pe langa.

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Care vrei tu.

Diferenta dintre ele doua de glutamina si bcaa e mult prea mica, ca sa conteze.

| catanavip a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu iau de 3 luni de aceea ti-am recomandat si in comparatie cu produsele folosite anterior gen 100%Whey gold standard am resimtit o mai mare rezistenta si o definire mult mai buna. Asta este parerea mea din ceea ce am luat eu. Dar rezultatele sunt diferite de la corp la corp. Alegerea e a ta

| Cosmin86 a răspuns (pentru catanavip):

O definire mult mai buna? Asta se face de la arzatoare de grasimi, nu de la proteina.

| Marius_Andrei_1998 explică (pentru Cosmin86):

OK,dar pe langa ce zici sa iau si o glutamina si bcca sau nu mai trebuie pentru ca au deja ele si sa iau alt ceva gen caseina sau niste vitamine? Eu fac de 10 luni sala, ti-am zis poate conteaza si de cand fac

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marius_Andrei_1998):

Au deja ele, nu are rost sa arunci cu banii.

Trebuie sa intelegi ca peste 80 % din suplimente sunt apa de ploaie, progresezi la fel si cu si fara, e foarte mult "marketing".

Daca vrei sa mai iei ceva pe langa astea, ia o creatina, atat. Caseina chiar e apa de ploaie ( mananca branza sau iaurt, alea au caseina ).

| catanavip a răspuns:

Eu ti-as recomanta un izotat proteic din zer 95% proteina (fiind cu absorbtie rapita) dupa antrenament si pe langa un caseinat de calciu (cu absorptie intarzaiata pana la 7 ore) combinate. Pretul accesibil si cu siguranta si mult mai buna decat ce ai tu acolo.

| Cosmin86 a răspuns (pentru catanavip):

95 % proteina dupa antrenament = 95 % proteina aruncata.

daca iei proteina goala, o irosesti.