| Stoica_Gabi_1997 a întrebat:

Ce parere aveti despre gfx8? ati folosit careva, v-a ajutat?
am 18ani, 1m69 si 60 de kg. sunt cam slabut la varsta asta. si nici cu inaltimea nu ma laud.)

2 răspunsuri:
| immortalfaith a răspuns:

Sa incepem cu gustul, are un gust de nimic, in compozitie foarte mult zahar, deci o sa pui sunci in caz ca poti sa l inghiti
Acum, stiu ca vrei cat mai repede, daca ai bani poti folosi ON serious mass, la niciun supliment sa nu iei cat scrie pe cutie, pui mai putina compozitie pana te inveti (la primul shake o sa simti ca ai mancat frigiderul cu totul, dupa o sa fie mai okay)
Daca vrei sa te ingrasi, nu e treaba de suplimente (cum le spune si numele, supliment, ele adauga un plus alimentatiei tale)
Conteaza sa mananci masa solida, sa ai un surplus caloric
Tu baga 3-4 zile la sala pe saptamana, mananca putin si des intre mesele principale (de la genuflexiuni, alergat, deadlifts o sa ai pofta de mancare)
Incearca banane (te fac sa arati mai pufos, muschi mai umflati), iaurt grecesc, piept de pui, branza, oua
Un alt supliment okay la gust e milk&eggs de portocale (are gust de mucenici), daca n ai forta la antrenamente No Explode (desi e cam periculos :d)
And, daca esti ectomorf o sa te ingrasi greu, greutatea nu prea conteaza, conteaza cum arati in oglinda, in vreo 1 an jumate 2 ani de sala o sa fii cum trebuie

| Cosmin4Fit a răspuns (pentru immortalfaith):

++ De acord cu tot ce spune immortalfaith. Nu esti nici prea slab nici prea scund nici prea slab, ai un indice al masei corporale de 21, esti exact unde trebuie pe marja. Succes!