| mihai4000 a întrebat:

credeti ca as putea sa folosesc o bicicleta din aluminiu la scheme? dau funda(aluminiul acelei biciclete este destul de rezistent)

4 răspunsuri:
| Rau1Alberto a răspuns:

Aluminiul este recomandat asa ceva, mai nou toate bicicletele de la bmx la mtb sunt din aluminiu. Carbonul se foloseste la padure. Cele vechi dhs sau mai stiu eu care din fier sau ce or fi nu sunt bune, pe langa ca sunt grele ca dracu au si o geometrie proasta ce iti impiedica multe "scheme".
In concluzie cadrele de aluminiu sunt cele mai folosite la trick-uri. Deci da, ai putea.

| bitzuuu a răspuns:

Da este destul de rezistenta si in plus este si usoara funda

| mihai4000 explică (pentru bitzuuu):

Dar daca o sa cad nu se poate rupe cadrul?

| bitzuuu a răspuns (pentru mihai4000):

Nu se rupe stai calm