| anonim_4396 a întrebat:

Dacă acum am 13 ani, împliniți din aprilie și înălțime 1.60, poate mai mult cu câțiva centimetri,care este maxima pe care o pot atinge până la sfârșitul creșterii? Dacă vă interesează și greutatea, am 52 KG și arăt chiar bine. O zi bună!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nimeni nu știe, totul depinde de dezvoltarea organismului.
Băieții cresc până la 21 de ani, iar fetele până la 16-17 ani!
Pa, pa.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca totul este normal poti ajunge la 1, 85-1, 90 m.

| KateMiddleton a răspuns:

Sunt unii oameni care cresc pina la 25 de ani. Daca iti pare ca esti mic de statura, nu te panica! Baietii cresc mai incat pina la 14-15 ani.Cind ajung la virsta aia se inalta foarte mult, pina la 8 cm pe an.
Bafta! Funda?

| anonim_4396 explică (pentru KateMiddleton):

Nu,chiar nu mi se pare că sunt scund, în comparație cu cei de clasa a 8, 9 care sunt cât mine.

| KateMiddleton a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar vei creste si mai mult.O vei lua razna in crestere!

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Nu iti fa griji... daca esti sanatos...si cred ca esti vei creste perfect. Pentru 13 ani ai o inaltime corespunzatoare.

| Dastlast a răspuns:

Nu cred ca exista vreo formula magica pentru a calcula acest aspect. Poti sa cresti in inaltime pana la varsta de 18-19 ani, deci ai putea sa ajungi si la 1.80 daca te tii de baschet, inot, volei si alte sporturi care te ajuta sa te lungesti.

| Droghh a răspuns:

Stai linistt. si eu am 13 ani si tot asa. 1.65 e o inaltime foarte buna

| StefanMicutzu a răspuns:

Stai linistit, am un prieten care era pitic pana la 16 ani, dupa s-a facut cat mine, aprox 1.90