| qGNC a întrebat:

Daca o sa consum proteine timp de 6 luni/1 an... fara sala...o sa cresc in masa musculara?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Am sa isi raspund in mod stiintific
proteinele din carne sunt foarte bune si nu fac ficatul ferfelita si nu o sa te faci ca un porc, in fapt proteinele ingrasa cel mai greu, tin de foame cel mai mult, si fiecare din cele 100 de trilioane de celule are nevoie de proteine inclusiv masa musculara, proteina este baza vieti pe pamant, masa musculara se dezvolta cand dormi nu dupa ce faci sport, fara sala organismul tau nu va creste in masa musculara ca nu are de ce, daca manci prea multe ori organismul le stocheaza ca grasime ori le elimina prin urina cum are chef, acum pe bune o ora de culturism la sala e mult?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Evident ca NU.

Proteinele refac fibrele musculare dupa un antrenament, atunci cresc muschii, cand se refac fibrele dupa antrenament.

Fara antrenament, dupa ce sa se refaca?

Muschi fara sala (sau un sport)... copil mic.

| MihaiNicu23 a răspuns:

In masa musuclara fara antrenament o sa cresti foarte greu, mai mult o sa cresti in greutate.

Răspuns utilizator avertizat