| listvanb a întrebat:

Dacă urmez unele din aceste excerciţii din următorul videoclip, credeţi că în câteva luni o să ajung să am muşchi, pătrăţele, un corp frumos etc
https://www.youtube.com/watch?v=hl_f5c2nLOo

Ţin să menţionez că am 14 ani jumate şi 1.60 înălţime.
Excerciţiile să le fac aşa:
Luni: Da / Marţi: Nu, pauză / Miercuri: Da / Joi: Nu, pauză / Vineri: Da / Sâmbătă: Nu, pauză / Duminică: Da.
Şi tot aşa.
Păreri, sfaturi?
Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu, la muschi conteaza alimentatia si odihna mult mai mult decat antrenamentul.

alimentatie speciala + odihna + antrenament si in cativa ANI pui ca lumea.

In cateva luni abia se observa ceva.

6 răspunsuri:
| Melcul a răspuns:

O idee ar fi ca bara de tractiuni sa fie mai lata, sa iasa din suportii metalici ca sa se preteze si pentru tractiuni cu priza mai larga. Poti sa-l urmezi in fiecare zi.30 minute iti poti face timp sa acorzi acestor exercitii.

| Voidwithin a răspuns:

Muschii se fac in ani de zile nu in luni.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Melcul):

De ce in fiecare zi, muschii se dezvolta in zilele de pauza.

alt copil mic...

| listvanb explică (pentru Cosmin86):

Dacă urmez acest program şi am o alimentaţie + odihna necesară crezi că mi se va mări rezistenţa corpului. Ţin să menţionez că am să merg şi la alergat cam 15-30 minute / zi. O părere? Mulţumesc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru listvanb):

Rezistenta da, muschii nu.

pentru muschi e un antrenament mult prea usor.

ce alimentatie ai?