| Mijai9050 a întrebat:

Dau funda.Sunt putin cam plinut si ai as vrea sa slabesc pentru ca incepe clasa a9a. Am 1, 85 si 95kg. M-am gandit la urmatorul program.
Ziua 1-2 25 abdomene
Ziua 2-4 50 abdomene
Ziua 4-6 75 abdomene
si tot asa pana ajung la 250 de abdomene.
Dupa incep asa:
S2 ziua 1-2: 250 abdomene si 25 genoflexiuni
S2 ziua 2-4: 250 abdomene si 50 genoflexiuni
si tot asa pana ajung la 250 genoflexiuni
S3 ziua 1-2: 250 abdomene, 250 genoflexiuni si 25 flotari
S3 ziua 2-4: 50 abdomene, 250 genoflexiuni si 50 flotari
Ce parere aveti? Credeti ca voi slabi?
Inafara de aceste exercitii voi tine dieta. Aceste exercitii le voi face in serii de cate 25/50 pe parcursul intregii zile.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Observ ca vrei sa dai burta jos, ai grija la dieta, apa nu sucuri si renunta un timp la fainoase.

https://www.youtube.com/watch?v=H3jJ29oE8Zg

6 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Cu siguranță vei slabi! Când îți propui ceva și îți dai interesul poți reuși price. Dacă ții dieta și faci exerciți e imposibil sa nu slăbești. Îți urez mult norocwinking

| Cosmin86 a răspuns:

Ce treaba au abdomenele cu slabirea? Slabirea se face din deficit caloric + exercitii de tip cardio, NU abdomene.

| Pantagruel a răspuns:

Abdomenele nu te ajuta sa dai burta Jos(contrar credintei populate).

Te ajuta mai mult mersul in pas alert, renuntarea la sucuri, dulciuri si painea/pastele in exces.

Succes!

| Mijai9050 explică (pentru Cosmin86):

La alimentatie este ca nu prea mananc mai nimic pentru varsta mea, manac extrem de putin dar stau degeaba foarte mult..Mersi oricum

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mijai9050):

De-asta exista asa numita "cheat day", in care trebuie sa mananci in exces, ca sa-ti accelerezi metabolismul.

Daca mananci zilnic foarte putin => metabolismul tau devine mult mai lent si normal ca nu mai slabesti.