| Tania2006 a întrebat:

Dacă fac 100 de abdomene, 30 flotari, 30 genoflexiuni,si etc,seara ma ajuta sa slabesc?
Tinand cont,ca sunt si la dieta stricta, am 55 de kg si 1.65 vreau sa ajung la 50 de kg,imi da-ti niste sfaturi pentru a slabi mai repede? Fac tot posibilul, multumesc❤

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Sigur ca slabesti in ritmul asta dar totusi nu e indicat sa exagerezi nici cu exercitiile nici cu o dieta prea stricta care va duce la epuizarea organismului. E suficient sa elimini sau sa reduci pe cat posibil painea, dulciurile si sucurile carbogazoase, prajelile si grasimile nesanatoase si vei slabi sigur. Alege fructele si legumele, carnea slaba si mananca portii mici la masa. Daca te infometezi nu te va ajuta deoarece iti va incetini metabolismul. De asemenea consuma lichide multe : apa cu lamaie de exemplu dimineata pe stomacul gol, ceaiuri din plante care elimina retentia de apa. Ceaiul de ghimbir ajuta la arderea grasimilor rapid ca si scortisoara de altfel care regleaza nivelul de zahar din sange. Fa plimbari lungi, alergari, mers pe bicicleta, urca si coboara scarile, dans sau orice alta activitate care presupune efort fizic si care iti face placere. Important e sa faci zilnic miscare chiar si numai pentru 30 de minute dar intens pentru o ardere eficienta a grasimilor din zonele cu probleme. Eu fac miscare pe muzica cand sunt acasa deoarece ma motiveaza.

Răspuns utilizator avertizat
| HazelEyes77 a răspuns (pentru Tania2006):

Bravo ai slabit considerabil atunci. Sa stii ca dupa ce slabesti multe kg intr-un timp relativ scurt ritmul de slabire se incetineste un pic dar intr o luna sigur dai jos si celelalte kg. Iti multumesc pentru apreciere.

6 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Sportul ajuta 5%. dieta face restul. daca vrei sa slabesti nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez, cartofi sau cereale. spor.

| Staif a răspuns:

Repede, nu e bine. Dar ce faci, te ajuta. Numai sa nu mananci seara tot 100 de... si 30 de...

| Socke a răspuns:

Slabitul este 75% dieta.Adica eu mananc putin si nuprea fac sport si sunt slaba.In concluzie daca te ții de regim si-ti faci rutina de sport zilnic sau aproape zilnic ar trebui sa slabesti.
Incearca sa bei si ceai verde(fara indulgitori) cica ajuta,

| AestheticPerf a răspuns:

Da este bine ca faci ceea ce ai spus si incearca ca intr-o zi de weekend, daca nu chiar in ambele, si sambata si duminica sa iti faci antrenamentul de doua ori pe zi ( dimineata - seara sau dimineata -dupa masa sau dupa masa - seara, etc ) happy spor si multa bafta, succes. happy