| MIchaeljord22 a întrebat:

de 2 ani iau corlentor, un medicament care îmi reglează pulsul inimii, nu am probleme cu inima dar nu bate corect si ultimul control la spital a fost ok, doctorul mi-a recomandat să fac sport, exerciții pentru masă musculară 2 ore pe zi, vreau să știu de la voi dacă creatina sau proteinele afectează inima si dacă pot lua peste tratament creatina asta și proteinele, regulat. Voi ce îmi recomandați? Sunt slab, am un corp slab și vreau să pun puțină formă musculară, fundă cel mai bun răspuns

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

2 ore pe zi de antrenament intens e prea mult pentru un incepator. Incepe cu o ora sau fa exercitii usoare. Proteine poti sa iei, n-au treaba. Teoretic nici creatina, dar iti va creste creatinina si posibil sa iti forteze putin rinichii, n-o recomand. Cel putin nu la inceput.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai nevoie de suplimente la o alimentație corectă. Antrenamentul trebuie crescut treptat.