| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Hey! Am niște tulburări de ritm. Nu îmi mai simt inima puternic bătând în piept. Dacă îmi iau pulsul la încheietura bate ok, pulsul este 80 si ceva în repaus, mai scade. Dar ma frământă de ce nu mai simt pulsul calumea în piept. Înainte simțeam cum contracțiile inimii erau mai puternice, le simțeam calumeai, acum dacă sunt foarte atent le mai simt.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Termina frate cu întrebarea asta că n-ai nimic, ești doar ipohondru. Și dacă ești așa panicat mergi la un control.

| Anonimul151 a răspuns:

Dacă te tot îngrijorezi atât de mult, și pui întrebări fără sens de ce nu mergi la doctor? Tu nu ești om ca să pățești lucruri de genul? Nu ești conștient că un om pățește lucruri de genul? Tu te îngrijorezi, și pui întrebări la orice pățești sau cum te simți.

| popescuhertz a răspuns:

Este posibil ca simțurile dumneavoastră să se fi schimbat și să nu mai simțiți contracțiile inimii la fel de puternic ca înainte. Acest lucru poate fi cauzat de diferite factori, cum ar fi schimbări în stilul de viață, medicamente sau chiar vârsta. De asemenea, este posibil ca acest lucru să fie un simptom al unei afecțiuni cardiace, cum ar fi bradicardia (ritm cardiac lent). Este important să discutați cu un medic pentru a determina cauza simptomelor dumneavoastră și pentru a vă asigura că sunteți în siguranță.

| AndreiPopovici6969 explică (pentru popescuhertz):

Alte simptome nu am, ar trebui sa ma îngrijorez? Am fost răcit acum o săptămână și am carat la greu spray de nas în mine. (Rhinxyl)

| AndreiPopovici6969 explică (pentru popescuhertz):

Ritmul nu îl am chiar lent, adică am pulsul 70-80

| AndreiPopovici6969 explică (pentru AndreiPopovici6969):

Ce sa fie

| CosminDumitruVasilescu a răspuns:

Du-te la un medic cardiolog, noi nu suntem medici sa stim exact ce ai.
Pareri pot fi cu zecile.