| StefanGGXX a întrebat:

Salut tpu.Eu,sunt in clasa a v-a, 11 ani, 1.65.Deci eu si cu un prieten vrem sa ne facem o echipa de basket la scoala asa pentru a ne distra si pentru a deveni din ce in ce mai buni.Problema e ca eu trebuie sa il inving pe prietenul meu la basket pentru ca sunt doi colegi care vor in echipa dar nu pot din cauza ca se cearta cu acest prieten.Cum il pot invinge pentru a fi toti fericiti in echipa? Va rog sa imi dati sfaturi!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă îl "invingi" pe unul, acela va fi trist și deci nu veți fi cu toții fericiti. Încearcă o cale diplomatică

1 răspuns:
| Razvan241998 a răspuns:

Sa te antrenezi si sa il provoci la un meci de basket si daca castigi ii impui niste reguli de ex sa se inteleaga cu baietii aia sa fiti o echipa. Funda te rog