| gabitzbitz a întrebat:

fac de 2 luni sala,am pus un kg pe mine, mentionez ca sunt ectomorf si am 1, 68-1, 70 nu sunt prea sigur. Unii mi-au spus ca pentru un ectomorf e bine 1 kg la 2 luni(mai precis 1 luna jumate) si mi-au spus sa numai fac picioare pentru ca imi opresc cresterea! Fac la presa..sa va explic cum e sa nu intelegeti gresit; stau intins pe un plan orizontal, putin inclinat si stau cu capul in jos, si ridic cu picioarele pe plan vertical.Asadar nu e aparatul ala la care pui greutati pe umeri si nu stiu ce...Imi spune cineva va rog? happy

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Stim ce e presa, nu trebuie sa ne explici, ce naiba.

Deci :

1. lucrand picioare nu are nicio treaba cu cresterea in inaltime, normal ca le lucrezi

2. 1 kg la 2 luni e bine pentru ORICINE

Un ectomorf abia pune 1-2 kg pe an! Asa ca taci si fii multumit.

Trage tare, mananca bine si pui, indiferent daac esti ectomorf sau nu

1 răspuns:
| gabitzbitz explică:

Am uitat sa mentionez ca am 14 ani si 9 luni happy