| Ionel201011 a întrebat:

fac sala de 1 luna si vreau sa stiu daca programul meu e bun :

Luni : Biceps+Triceps+Antebrat
Marti : Piept+Abdomen
Miercuri : Pauza
Joi : Spate+Picioare+Umeri
Vineri : Cardio(2h)

Fac 3 exercitii a cate 3 serii cu o greutate care nu pot depasii 10 repetari..., e ok totul? Asteptam parerea voastra sau schimbari daca e cazul --DAU FUNDA--

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Spate+picioare+umeri? asta e bataie de joc, nu antrenament.

luni triceps si marti piept? alta tampenie.

Cine ti-a recomandat prostia asta de program?

Uite o varianta :
luni -> spate
marti -> piept + abdomen
miercuri -> pauza
joi -> picioare
vineri -> umeri + brate

La grupele mari ( piept, spate, picioare ) faci 4 exercitii a cate 4 serii si la grupele mici ( biceps, triceps, umeri, abdomen ), 2 exercitii a cate 3-4 serii fiecare.

www.culturism.ro -> si mai documenteaza-te

| greyhound a răspuns:

Muta picioarele vineri si cardio fa cate 30 min dupa antrenament, de 3 ori pe saptamana.
In rest e ok.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Piept dupa triceps nu merge deloc

| AntrenorFitness a răspuns:

Spate cu picioare nu e prea ok in acelasi antrenament, daca insisti cu doua grupe mari in acelasi antrenament schimba "spatele" cu "abdomenul".