| daniel1ft a întrebat:

imi poate spune cineva ce ar trebui sa mananc pentru marirea muschilor.p.s vreau sa ma apuc de lubi de sala

Răspuns Câştigător
| SiLaS a răspuns:

Trebuie sa mananci mult mai mult decat un om normal, adica 5-6 mese pe zi daca ai vointa si ai o posibilitate materiala ridicata(ceea ce multi nu au)
Dimineata poti manca fulgi de ovaz cu iaurt, omleta din 4-5 oua, pastrama de curcan sau pui etc. Trebuie sa ai 4 mese in care sa ai 200-250 g de carne(pui,rata,curcan,vita slaba,porc slaba,peste etc)+ carbohidrati(orez,cartofi dulci,mazare, fasole, linte, naut, paste etc).Ar trebuii sa bagi o data sau de doua ori pe zi salate de fructe 2-3 tipuri, vezi tu cum le incadrezi.Seara inainte de culcare poti manca 1-2 iaurturi, o cana cu lapte, branza ceva usor. Sper ca te-am ajutat, bafta!

2 răspunsuri:
| joistick a răspuns:

Mancare!

| Cosmin86 a răspuns (pentru joistick):

Bogata in proteine si carbohidrati.

Asta voiai sa spui.