| 524fhxj a întrebat:

Imi spuneți și mie cum pot juca mai bine fotbal pe teren? Gen nu prea ma pot concentra la scheme când trebuie sa trec de cineva gen 1v1.

2 răspunsuri:
| Anchelor a răspuns:

Lasa shemele, daca nu stii sa joci, asa cum am fost si eu, nu fa scheme. la 1v1 daca vrei sa treci de unul, trebuie cel mai adesea sa -i faci un "fake shot" adica sa te "prefaci ca te duci intr-o parte si de fapt sa te duci in partea opusa.

| RaduConstantin200 a răspuns:

Ai nevoie de viteză, de reacție, și puțină tehnică. Daca nu le ai, cel mai bine joci pe poziția de fundaș sau Goalkeeper (portar)