| DanTin a întrebat:

Imi ziceti va rog ce arta martiala ar fi buna pentru un baiat de 16 ani care i-a cam des bataie pe unde sta. Eu vreau nu doar sa ma apar si si sa atac ce arta martiala ar fi potrivita?

2 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Nu conteaza atat de mult stilul de AM cat felul in care este predata in sala, deci instructorul.

Poti sa incerci o sala de kickboxing sau MMA. Desi nu sunt fan kickboxing si prefer artele martiale traditionale, acesta este destul de usor de invatat si aplicat intr-o situatie reala.

Daca totusi vrei ceva mai interesant interesaza-te de Ju-Jitsu, Aikido sau Ninjutsu

| DuzzyDrey a răspuns:

Din ce a zis NickName sunt de acord doar cu Jiu-Jitsu si cu KickBoxing
In legatura cu Mma(Mixed martial arts) iti trebuie o experienta foarte mare trebuie sa stii mai multe stiluri combinate(nu te duci acolo si gata te fac aia mma-ist trebuie sa treci prin mai multe sali de dif. stiluri)
Pe cand eu Tias Recomanda in Ordine
Mui Thai(Kickboxing Thailandez )daca nai unde mui thai Kickboxing merge
Jiu-Jitsu
Krav Maga ( care m-a impresionat aceasta arta)
WuShu
Iar ultima care o poti lua si ca pe o distarctie dar care nu ajuta foarte mult in batai Capoiera desi unele miscarii de picioare te pot ajuta si pe strada dar nu cu orice golan
Bafta.