| bazso a întrebat:

In fotbal cand poate merge portarul in careul advers pentru a marca ma intereseaza un regulament sau ceva ce reglementeaza acest lucru. Ms

Răspuns Câştigător
| Trasnea_Vladut_Andrei_1993 a răspuns:

Portarul area voie sa iasa din poarta doar daca antrenorul il lasa! poate sa iasa la vreun corner la sfarsitu meciului! poate sa iasa si in timpu meciului ( la jumate ) dar nu poti risca sa iei gol! dar nu scrie nimic in regulamentul sportiv de fotbal ceva despre ca portarul n-are voie sa iasa din poarta in timpul meciului!

1 răspuns:
| theLOVEsc a răspuns:

Nu exista vreo regula care sa ii interzica portarului sa marcheze, are accelasi drepturi ca ceilati 20 de jucatori de pe teren doar ca el poate prinde mingea in mana in propriul careu la fel si portarul advers