| L0v3isTheWaY a întrebat:

Salut,TPU!
In iarna am avut o problema cu piciorul si nu am mai putut sa joc fotbal sau sa fac orice alte activitati sportive. In acea perioada m-am ingrasat 10 Kg. Acum mi-am revenit complet, de cele 10 Kg am scapat dar totusi cand ma antrenez cu echipa obosesc foarte repede si nu cred ca pot face fata unui meci intreg. Daca alerg o tura de teren deja sunt terminat si gafai foarte mult. Nu am probleme de sanatate.
Ce trebuie sa fac sa nu mai obosesc asa repede?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai nevoie de o bicicleta, cu cat pedalezi mai repede timp de o luna o sa faci maratonul pistei alergand.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu antrenament ai sa ajungi din nou in forma

| Holiday a răspuns:

Antrenament! Iti trebuie cam 6 luni ca sa-ti revii dupa o pauza de cateva luni. Poate chiar mai mult, depinde foarte mult de antrenorul tau si de cat de multe stie despre recuperari dupa accidentari. In mod normal ar trebui sa ai program separat o perioada de al celorlalti, program axat Pe exercitii de crestere a conditiei fizice.

| elis1999 a răspuns:

Nu-i asa sti de ce obosesti asa repede fugi mai incet controleazati respiratia trage aier pe nas si dal afar pe cura in catva interval de tinp adica 1234 eu asa fac inainte si eu oboseam repede si fugeam cat puteam acuma numai am nico problema intindeti musci la masim cat poti tu casati dai drumu la picoare acuma sunt celmai bun dela noi la alegat fa ce tam zis si o sa fie bine funda daca-ti place