| costin007 a întrebat:

La ce ma ajuta protein Bar sau protein r?

Răspuns Câştigător
| emilitalia a răspuns:

Batoane destinate in special sportivilor ce practica atletica grea (halterofili, culturisti, alergatori de fond etc) sau persoanelor cu activitati mari consumatoare de energie.
Au o compozitie bogata in proteine, hidrati de carbon, mono si polimoleculari, lipide de origine vegetala, vitamine, minerale si electroliti. Batoanele pot constitui un aliment important pentru refacerea rapida a energiei si constructia masei musculare in timpul antrenamentelor.

Compozitie:
Masa de ciocolata, Lapte, Margarina vegetala, Vitamina C, Vitamina B6, Magneziu, Zinc, Samburi si seminte prajite, Izolate proteice, Concentrate proteice.
Protein-R este un supliment alimentar cu o concentratie proteica mare si care contine cele mai importante vitamine si minerale. Un baton proteic este echivalentul nutritiv a 85 g carne vita. Batoane cu un gust excelent de ciocolata. Fiecare baton are 60 de grame.
Comanda - minim 5 batoane
Valoare energetica: 302 Kcal. Protein-R se recomanda culturistilor pentru crestere in masa si forta, cat si altor categorii de sportivi ca suport proteic, vitaminic, energetic si mineral.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La nimic,muschi sunt celule vii ca noi,in fiecare zi organismul creaza alte celule cand tu faci sport el creaza legaturi mai puternice,fibre, masa musculara e data de sport nu de proteine, proteinele nu cresc masa musculara, majoritatea sunt eliminate prin urina, dar daca ai banii de dat cumpara, tu crezi ca daca manci 1kg de carne pe zi gata devin vandame nu?