| Botez_Florin_2000 a întrebat:

la ce trage cel mai bine crapul (am telescop nu lanseta)dau funda+vote! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Pătrat, Cocoloș, Buchet Râme, Boiles, Porumb...

| Botez_Florin_2000 explică (pentru Azµre):

De ce patrat? si ce inseamna boiles?

| Azµre a răspuns (pentru Botez_Florin_2000):

Pătrat - Este mămăligă tăiată în formă de cubulețe
Cocoloșul - Mămăligă făcută biluțe, majoritatea pescarilor amestecă mămăliga cu miez de pâine pentru a sta în cârlig, dar dacă faci o mămăligă bună stă și fără ajutorul pâinii.
Boilesurile sunt de mai multe tipuri dar cele mai importante sunt cele solubile care sunt o nada cu factor de dizolvare rapid și care sunt extrem de atractive pentru crap și nu numai și boilesurile dure/tari care stau în cârlig pentru o perioadă mai lungă de timp.
pentru mai multe detalii poți cauta pe net :
http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/topic,1248.0/

11 răspunsuri:
| kteichd a răspuns:

Porumb. azure vad ca se pricepe

| Azµre a răspuns (pentru kteichd):

Pescar amator laughing de mic copil în fiecare vară mă duc la pește de 2 ori pe săptămână dimineața de pe la 5 la 9 laughing

| kteichd a răspuns (pentru Azµre):

E bine... daca iti place de ce nu.

| Azµre a răspuns (pentru kteichd):

Oarecum nu mă duc singur niciodată mă duc cu un prieten doi ca să avem ce discuta, să ne mai aducem aminte de copilărie, glume, miștouri chestii din astea laughing

| kteichd a răspuns (pentru Azµre):

Pare destul de distractiv

| Azµre a răspuns (pentru kteichd):

E de ce nu, atâta timp cât ai o companie plăcută laughing
Odată i-am pus unuia un pește mort în cârlig după ce l-am trimis în oraș să i-a de băut rolling on the floor și i-am legat de nailonul lui un alt nailon și când a venit am tras de el, să îl fi văzut cum a sărit să prindă peștele rolling on the floor eram toți pe jos

| kteichd a răspuns (pentru Azµre):

laughing) ma omori... Doamne prea tare rolling on the floor

| Azµre a răspuns (pentru kteichd):

Altuia i-am tras lanseta în apă și a sărit după ea, credea că e vreun monstru rolling on the floor și apoi face pff firar să fie a scăpat, de unde că l-am lăsat să povestească o săptămână și la alții ca apoi să îi zicem că noi i-am făcut farsa =)

| kteichd a răspuns (pentru Azµre):

Ma dor coastele de atat ras laughing saracu om rolling on the floor