| dendendenis a întrebat:

Ma faceti si pe mine sa inteleg cu pariurile astea sportive? Ex:Steaua-Dinamo cu cotele 1, 30 3,50 4, 90.Deci ce inseamna aceste cote?

Răspuns Câştigător
| Paul_7461 a răspuns:

Daca ai de exemplu 4 meciuri pe un bilet, 1 cu cota 1, 60, 1 cu cota 1, 70, altu cu cota 1.20, altu cu cota 2, se inmultesc cotele intre ele si rezultatul il inmultesti cu suma care o bagi, de exemplu daca rezultatul cotelor este 6(nu am stat sa calculez) si bagi 3 lei, vei avea un castig de 18 lei.

2 răspunsuri:
| Paul_7461 a răspuns:

Deci,in meciul steaua-dinamo, steaua are cota 1.30 sa castige, cota 3.50 sa faca egal, iar dinamo are cota 4, 90 sa castige, prin urmare, echipa cu cota mai mica e favorita sa castige. Bafta.

| dendendenis explică (pentru Paul_7461):

Am inteles, dar cum se calculeaza cotele astea?

| Paul_7461 a răspuns (pentru dendendenis):

Daca ai de exemplu 4 meciuri pe un bilet, 1 cu cota 1, 60, 1 cu cota 1, 70, altu cu cota 1.20, altu cu cota 2, se inmultesc cotele intre ele si rezultatul il inmultesti cu suma care o bagi, de exemplu daca rezultatul cotelor este 6(nu am stat sa calculez) si bagi 3 lei, vei avea un castig de 18 lei.