| yonutz888 a întrebat:

Marti am o proba de alergare de viteza, 50 m, in 7.2 secunde. Problema e ca scot 7.6 secunde. ce imi recomandati sa fac, sa scot timpul respectiv? big grin

Răspuns Câştigător
| Oanaaaa1 a răspuns:

Am avut şi eu câteva probe sportive pentru nişte admiteri şi probe la sport. Nu este foarte mult de recuperat. Un somn bun înainte de probă şi încredere în tine.
Tot timpul la probe dai mai mult decât la antrenamente. Deci, bănuiesc că şi tu te vei forţa mai mult.
Mi-ar plăcea să ştiu dacă ai reuşit, deci revino cu veşti (bune, să sperăm).
P.S: Ai putea încerca un energizant, într-adevăr pe unii îi ajută. Dar bea mai întâi unul acasă şi vezi cum reacţionezi. Sunt şi unii cărora li se face rău.
Succes!

3 răspunsuri:
| BBnikki a răspuns:

laughing iti recomand sa incepi alergarea cu 0, 4 secunde mai repede si asa scoti timpul ideal laughing) sau antreneaza-te mai mult

| yonutz888 explică:

Ma gandeam sa incerc cu un Red Bull big grin
O sa ma mai antrenez pana marti, si da, o sa revin cu vesti big grin
PS. Proba face parte din admiterea la Scoala de Pompieri.

| yonutz888 explică:

Am scos 6.8 smug