| Culcat2u a întrebat:

Salut tpu.Mereu când joc fotbal după câteva minute simt o durere în picioare mai ales în genunchi.Cand lovesc in minge ce sa mai zic ca e jale ca am impresia ca mi strâmbă picioru. Aveti idee ce ar putea fi?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Faci incalzire inainte de a juca fotbal?
ai avut probleme cu genunchii sau picioarele pana acum? dar cu coloana vertebrala?
poate te-ai accidentat in trecut, sunt multi de poate
ne putem sti noi istoricul tau medical

sunt persoane de exemplu care in copilarie datorita unei infectii au facut Reumatismul articular acut (RAA) si resimt anumite dureri si acum cand sunt adulti, de ce? pentru ca netratata la timp aceasta afectiune le-a afectat articulatiile

poti la fel de bine sa nu ai nimic!

pentru orice nelamurire recomand medicul de familie si mai departe daca el considera ca este vreo problema iti va da trimitere catre un medic de specialitate!

| Standt a răspuns:

Nu avem idee ce ar putea fi. Dar medicul ortoped poate descoperi. Si nu neglija. Mergi cat poti de repede.

| Lidia09 a răspuns:

Mai bine mergi la medic îți face o radiografie și vezi ce-i. Ai impresia totul e în capul tău. Gândește-te la ce-i mai pozitiv și o să fie totul bine. Cât m-ai devreme o să acționezi cu atât mai repede o să te faci bine. Sănătate!

| Justasimplequestion a răspuns:

Cred ca e de lala tastatura incearca cu un controler