| KeNNT3D a întrebat:

Salut tpu.merg la sala de 1 luna, aproape doua, am luat proteine whey si dupa aceea gfx8, ma intrebam oare e mai bine sa nu mai iau gfx8 si sa iau http://www.pronutrition.ro/creatine-pura-creapure/ si http://www.pronutrition.ro/whey-protein/ combinat?
Ca gfx 8 are carbohidrati si eu as cam vrea sa scap de burta, imd se vede abdomenu etc, oare ma ajuta sau sa continui cu gfx8, ofer funda.
Inca o intrebare, gfx8 e gainer, mass gainer adica ma fac mai "mare/masiv" sa zicem daca iau gfx8?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu spun sa manci mai multa carne nu sa bagi chimicale care nu sunt sintetizate de organism, de ce nici un studiu nu a dovedit ca suplimentele sunt sintetizate de organism?

| hgcl a răspuns:

Frate, eu abia dupa un an si 3 luni am bagat ceva in mine. Eu zic sa merg pe masa musculara in continuare pana o sa ai ce definii si de ce sa scapi. Eu asa merge pe gfx+creatina pentru masa musculara.

| KeNNT3D explică (pentru hgcl):

Am 16 ani, cam 1, 65 si aproape 70kg, am si ceva burta, oare sa combin gfx8 cu dextroza pana fac vreo 80kg? Dupa ma apuc de definire?
Imd mi se vede abdomenul deci nu cred ca mai am mult de slabit.
Astept o parere.

| hgcl a răspuns (pentru KeNNT3D):

Gfx8 fara nici un fel de dextroza+o creatina monohidrata. Gfx-ul de doua ori pe zi, la 10-15 minute dupa antrenament.

| KeNNT3D explică (pentru hgcl):

Gfx8 are deja creatina, cam 4g la 2 porti pe. Zi.