| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa imi iau greutati (de picioare si maini)? Ma gandesc ca daca ma obisnuiesc cu ele pe maini/picioare si voi merge mereu cu ele o sa ma ajute la muschi. Cand avusesem un ghips cam greu si tot foloseam mana pentru ca mi se recuperase de mult cand mi-am dat ghipsul jos am observat ca facusem muschi la acea mana in comparatie cu cealalta si ma gandesc ca acelasi lucru se poate intampla si cu greutatile. (+pentru sport)

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune-ți tot ghips, dacă e.
Dar nu prea cred ca e o idee buna.

| Cksihja a răspuns:

Sunt cam incomode dar faci mușchi, trebuie doar să te obișnuești.

| Elelei a răspuns:

Tot e toamna. se fac conserve. Ce ar fi sa cari sacosele pline de la piata in maini, mergand pe jos nu cu masina? Cel mai bun exercitiu pentru toti muschii.

| CatalinB11 a răspuns:

Daca vrei sa iti dezvolti musculatura, este o idee foarte buna. Este chiar recomandat sa faci si cateva exercitii zilnice, fie ele si simple, cu greutatile atasate. Ai un link mai jos cu o pereche de greutati reglabile si ceva mai ieftine.
https://www.decathlon.ro/greutati-2-x-1-kg-id_8358972.html