| Sh4d0wGh0st a întrebat:

Nu am forta cand strang mana cuiva sau cand fac skandanberg. Trebuie sa antrenez antebratul?

4 răspunsuri:
| IoaNa1428Dmd a răspuns:

Da. Trebuie. Si daca se poate, un partener solid cu care sa joci nonstop pentru antrenarea muschilor.

| Cosmin86 a răspuns:

Priza in special, fa tractiuni in prosop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,trebuie antrenat antebratul.
Intra pe culturism.ro,si vezi acolo exercitii pentru antebrat happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exercitiile alea nu sunt bune pentru priza ( sau skan ), pentru skandenberg se antreneaza diferit:

- ramat cu rolling thunder
- tractiuni cu fat gripz ( sau o bara pe care nu o poti cuprinde )
- tractiuni in prosop ( cat mai gros )