| fihao a întrebat:

pentru a lucra mai repede si mai bine muschii ce este mai uitl o haltera sau gantera?

Răspuns Câştigător
| hummer24 a răspuns:

Sincer sa fiu amandouawinking pe bune, chestia naspa e ca nu poti sa executi fluturari laterale cu haltera in rest poti sa faci cam toate exercitiile, iar coloana ta vertebrala ramane in pozitia dreapta, vezi daca ti numai o gantera in mana nu ai acelasi echilibru cum ai cu haltera.
Bine e sa ai 2 ganterewinking
Iti trebuie o haltera si 2 ganterewinking

4 răspunsuri:
| cineva_3888 a răspuns:

Nu conteaza ce este conteaza sa lucrezi corect sa fie pozitia corecta

| cineva_3888 a răspuns:

Nu conteaza ce este conteaza sa lucrezi corect sa fie pozitia corecta

| Kamakura a răspuns:

Haltera!(tradus:Рфдеукф!)

| NeStyEE a răspuns:

Depinde ce vrei sa lucrezi. Totusi pentru inceput e mai indicat sa lucrezi cu gantere, dupa e bine sa treci la haltere. Si depinde si ce vrei sa lucrezi. De indicat e sa folosesti aparatele la sala, sau poti cauta site-uri de culturism, unde iti explica cum se lucreaza pentru fiecare grupa.