| Comandocip a întrebat:

Pt cresterea muschilor...care are fi cea mai buna alegere...gantera sau haltera?(argument)

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Evident ca AMBELE, fiecare stimuleaza muschii diferit.

Trebuie sa le folosesti pe amandoua ( + alte exercitii )

| TizZu15 a răspuns:

Haltera
Deoarece face piept, muschi la maini si spate este cea mai eficienta.

| Ajutatorool a răspuns:

I r e l e v a n t. atata timp cat ii antrenezi ei cresc. poti sa tragi de bidoane de apa sau de saci cu nisip.

| AuroraRM a răspuns:

Eu cred ca gantera, deoarece ea o sati permita sa faci intr-o viteza mai mare, ceea ce mareste capacitatea muschiului de a lucra mai mult, mai des, mai eficient. Plus la asta cu haltera o sa te doara pieptul

| Cosmin86 a răspuns (pentru AuroraRM):

Mai mult NU inseamna mai bine, mai des in niciun caz

de la haltera te doare pieptul?

Ai vreo tangeta cu sportul?