| HeLps a întrebat:

practicati volei? daca da cum faceti sa aveti detenta (Saritura in inaltime) cat mai mare faceti anumite exerciti daca da mile spuneti si mie?

Răspuns Câştigător
| anonimus99uu999 a răspuns:

Daca vrei detenta poti pur si simplu sa gasesti un varf de creanga, si sa sari pana o atingi, dupa acea gasesti ceva un pic mai sus si tot asa. dar daca mergi la sala cele mai bune exercitii pentru detenta sunt:GENOFLExiuni cu bara in spate(efectuate exploziv cu circa 50%RM)si fandari cu gandere(pentru cvadriceps) iar pentru gambe te sfatuiesc sa faci ridicari pe vfuri la aparat cu greutate cat poti face 10 rep dar cu miscare controlata nu efectuata exploziv. bafta :*