| Crlsti a întrebat:

Recent am fost la un cros organizat de ziua comunei si un coleg de al meu pe care il stiam praf la alergat m-a intrecut, cum as putea sa i-mi maresc viteza?

3 răspunsuri:
| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Viteza ti-o maresti in timp. alearga 10 seri pe zi de cate 50 m dar alergarea sa o faci pe pingea adica infigand degetele in pamant si calcaiele ridicate dupa fiecare serie relaxeaza-te 3 minute

| Madalin01 a răspuns:

Da tot ce poti din tine la fiecare incercare, e ca si cu exercitiile fizice. La inceput nu poti face multe repetari dar pana la urma reusesti daca tot incerci. Noteaza-ti scorul si incearca sa ti-l intreci apoi big grin

| CaziPloaie a răspuns:

Alergand,sprinturi.prin munca faci totul, genoflexiuni, du-te la sala.