| SinCara a întrebat:

Sunt la sala de aproximativ o luna si jumatete...
Pun foarte mult accent pe abdomen.
Fac foarte multe abdomene 7, 8 serii a cate 35 de abdomene. Fac si cu discul de 10-15kg si mi se vede ceva la abdomen, dar vreau pararea tuturor si daca se poate niste exercitii pentru abdomen foarte eficientewinking.
Dau fundawinking.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este bine ceea ce faci.In schimb,din ceea ce spui,nu prea lucrezi partea inferioara a abdomenului, ci pe cea superioara, in special.Iti recomand urmatorul exercitiu pentru partea inferioara a acestuia: http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50 de repetari(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 200-250.De obicei recomand mai putine repetari,dar avandu-ti in vedere programul intens,l-am marit putin(cred ca ti s-ar fi parut destul de mic inainte).Fa-le o data la doua zile, nu zilnic, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.De asemenea, daca faci sala, incearca si acest exercitiu: http://www.youtube.com/watch?v=c_8SVU_hU0E&feature=related,instructorul sustine ca este foarte bun.As recomanda sa incepi cu 30 de repetari, cu 10-15 kg si sa avansezi treptat la 100 de repetari cu 30 de kg, de 3 ori pe saptamana. Daca nu ajungi la sala de 3 ori pe saptamana,mareste, treptat, putin mai mult numarul de repetari propuse de mine(sa zicem pana la 150). Daca acesta este exercitiul cu discul despre care vorbesti(exercitiu din al doilea filmulet), il poti combina cu celelate exercitii, te va ajuta sa obtii rezultate mai rapide.Succes.

5 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Ce faci cu discul?

| BubuLina999 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc

astea sunt cele mai eficiente, combinate cu o mancare ssanatoasa si hidratare:-*

funda?:o3

| TommyHilfiger a răspuns:

Eu zic sa continui asa si in timp o sa se vada, incearca 10 serii a cate 40.

| kalibra21 a răspuns:

Uite frate incearca asta http://www.youtube.com/watch?v=GZfGnU_LYp0 eu zic ca sunt eficiente...

| SinCara explică:

Cu discul fac abdomene, de fapt faceam acum nu mai fac, zic ca nu are sens...