| anonim_4396 a întrebat:

Sunt, probabil, cel mai praf la fotbal din scoala, si toti baietii rad de mine, nu mai vreau sa fie asa! Spuneti-mi cum as putea sa invat sa joc fotbal si sa sutez la poarta. Va rog.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exersează mult,foarte mult. Joacă cu băieții de la tine din cartier, încearcă câteva driblinguri ( te poți uita pe youtube ) și șutează mult la poartă. Nu au de ce să râdă de tine, dacă vei exersa o să te ridici cu siguranță. Acum, că este iarnă nu poți juca fotbal, dar de la primăvară te poți apuca serios. Succes!

3 răspunsuri:
| GaByScream a răspuns:

Du-te la antrenament la o echipa de juniori ceva... sau vorbeste cu cativa baieti mai de treaba sa te invete cate cevawinking bafta

| Lary9419 a răspuns:

Vorbeste cu un profesor de sport sau roaga-ti un prieten/coleg bun sa te ajute.

| Killutzu a răspuns:

Fotbalul trebuie sa il ai in "sange", dar poti invata cateva driblinguri din tutorialele de pe net:
http://www.youtube.com/watch?v=9mMj58GLexQ.Urmareste canalul lui si exerseaza, nu o sa poti sa le faci pe toate, dar incearca sa le faci pe cele usoare si memoreazale, exersand iti vei da drumul la picioare si o sa le faci perfect.Cat despre sutul la poarta daca vrei sa sutezi tare, suteaza cu siretul, daca vrei sa sutezi plasat, suteaza cu latul.